MG  و SAIC؛ پیشگامان جدید قابلیت اتصال خودرو

اصغریون

MG  و SAIC؛ پیشگامان جدید قابلیت اتصال خودرو

شرکت‌های MG و SAIC Motor در حال برنامه‌ریزی برای تولید خودروهایی با قابلیت اتصال به اینترنت هستند. این خودروها از سیستم عامل چینی YunOS بهره می‌برند. 

طبق گفته شعبه شرکت MG در اســترالیا، این نام تجاری به همراه شریک چینی‌اش SAIC Motor  ، در حال برنامه‌ریزی برای تولید نسل جدیدی از قابلیت اتصال به اینترنت در خودرو هستند.

دنی لانارتیچ، مدیر ارشد بازاریابی و ارتباطات MG Motor Australia  در گفتگو با CarAdvice در مراسم رونمایی از  GS SUV جدید در شعبه محلی این شرکت گفت: در آینده نزدیک این پیشرفـــــت‌ها به افراد کمک می‌کند تا شرکت‌های خودروی چینی را با ظاهر متفاوتی ببینند. او در مصاحبه با خبرنگاران گفت:

 امیدواریم ارتباطات برای مردم نوآوری‌های تازه‌ای به ارمغان بیاورد. SAIC اولین تولید کننده ماشین متصل به اینترنت در سطح دنیا اســت و این یعنی ما به چیزی بالاتر از نشستن در ماشین و رانندگی فکر می‌کنیم. آیا ما تنها تولید کننده این نوع ماشین‌ها هستیم؟ قطعا نه. اما آیا ما پیشتاز این فناوری هستیم؟ امیدوارم که ما بتوانیم در زمینه این فناوری پیشتاز باشیم.  

e6a74270 a88d 448b 80cd 56c30fee44e0 MG  و SAIC؛ پیشگامان جدید قابلیت اتصال خودرو

در ماه جولای SAIC با Alibaba (غول تکنولوژی چین) برای ساخت اولین خودروی هوشمند (Smart Car) دنیا با سیستم عامل خود همکاری کرد.

طبق گفته بازار خودروی چین، Roewe RX5 SUV ماشین هوشمند Alibaba، از سیستم عامل YunOS این شرکت اســتفاده می‌کند که به طور خودکار می‌تواند هزینه سوخت، پارکینگ و جریمه را پرداخت کند. هر خودروی هوشمند مجهز به سیستم عامل Alibaba دارای شناسه منحصر به فردی اســت که امکان تشخیص کاربران مختلف خودرو و پیشنهاد کنترل دمای هوای اتاق، موسیقی و رستوران‌های مجاور بر اساس برنامه سفر  وسیله نقلیه را فراهم می‌کند. YunOS برای توسعه دهندگان نیز باز خواهد شد که اجازه نصب برنامه‌های اضافی را به کاربر می‌دهد و قابلیت‌های بیشتری برای راننده فراهم می‌کند.

لانارتیچ می‌گوید که این نوع فناوری هنوز برای رانندگان بسیاری از کشورها ممکن نیست، اما این نام تجاری، برای ضمانت نامحدود طول عمر موتور با شش ســال خدمات جاده‌ای، به بازار کشورهای جهان اول، مثل اســترالیا متعهد شده اســت.

شاسی بلند ​​GS ، این هفته در اســترالیا با قیمت ۲۳۹۹۰ دلار به همراه خدمات جاده‌ای برای مدل شش سرعته معمولی (Vivid) و تا ۳۴۹۹۰ دلار برای مدل فول‌آپشن Essence X ( با سیستم چهار چرخ محرک و جعبه‌دنده شش سرعته اتوماتیک) روانه بازار می‌شود.

قیمت و مشخصات مدل‌های مختلف این خودرو در جدول زیر آمده اســت:

نام مدل  قیمت  توان خروجی سیستم انتقال قدرت نوع جعبه دنده
MG GS Vivid ۲۳۹۹۰ دلار  ۱۱۹ کیلو وات
دو چرخ محرک شش سرعته معمولی
MG GS Core ۲۵۹۹۰ دلار ۱۱۹ کیلو وات دو چرخ محرک هفت سرعته  اتوماتیک
 MG GS Soul ۲۷۹۹۰ دلار ۱۱۹ کیلو وات دو چرخ محرک هفت سرعته  اتوماتیک
MG GS Essence X ۳۴۹۹۰ دلار ۱۶۲ کیلو وات تمام چرخ محرک شش سرعته اتوماتیک

جدیدترین و داغترین مطالب دنیای جالب تکنولوؤی ها در سایت توما
مطالب گوناگون از از اخبار دنیای وب و تکنولوژی

نوشته MG  و SAIC؛ پیشگامان جدید قابلیت اتصال خودرو اولین بار در مجله آنلاین توما. پدیدار شد.

مطالب مشابه